1403/4/4 10:26

شرکتهای خدماتی

محترماً بدینوسیله به اطلاع می‌رساند، با توجه به گزارشات متعدد در مورد خلاف‌های انجام شده توسط شرکت‌های خدماتی، مؤکداً توصیه می‌گردد که جهت انجام امور کنسولی خود به این گونه شرکت‌ها مراجعه نکرده و در صورتی که بنا بر هر دلیل مجبور به مراجعه به این شرکت‌ها شدید، حتماً قبلاً از عدم سوء سابقه ایشان اطمینان حاصل نمایید.

دریافت کد میخک توسط نمایندگی

با توجه به عدم توانایی بعضی از هموطنان در دریافت کد رهگیری از سامانه میخک، میتوانید با پرداخت 60 دلار آمریکا، اضافه بر هزینه‌های لازم، جهت دریافت هر کد رهگیری، از سرویس دریافت کد میخک استفاده نمایید.

لازم به ذکر است این سرویس شامل امور وکالتنامه نمیشود. میتوانید هزینه ها را در قالب یک مانی اردر و در وجه سفارت پاکستان ارسال نمایید.

خدمات اکسپرس

به اطلاع می‌رساند جهت تسریع در صدور گذرنامه، صدور شناسنامه فرزند، و یا تأیید وکالتنامه، می‌توانید از سرویس اکسپرس دفتر حفاظت استفاده نمایید. در این راستا، کلیه مدارک لازم را با ذکر علت تقاضای سرویس اکسپرس و پرداخت هزینه اکسپرس به همراه سایر هزینه‌های لازم در پاکت اکسپرس (ترجیحاً پست فدکس) قرار داده، و روی پاکت با خط درشت به طوری که برای همگان قابل رؤیت باشد قید نمایید: ""فوری - سرویس اکسپرس"" و آن را به این نمایندگی ارسال نمایید. بر این اساس، پرونده شما به محض دریافت ثبت در سیستم نمایندگی شده و ظرف ده روز کاری(از زمان ثبت پرونده در سیستم نمایندگی)، به شرط کامل بودن مدارک، درخواست شما انجام می‌پذیرد. شایان ذکر است که مدارک ناقص شامل سرویس اکسپرس نمی‌شود.

هزینه اکسپرس به ازای هر فرد،

  • گذرنامه یا وکالتنامه 55 دلار آمریکا،
  • جهت گذرنامه و وکالتنامه (باهم) 80 دلار آمریکا،
  • و برای صدور شناسنامه فرزند و گذرنامه (باهم) 80 دلار آمریکا می‌باشد.

شما می‌توانید کلیه هزینه‌ها را در قالب یک مانی اردر ارسال نمایید.

مانی اوردرهای دریافتی از بانک Scotia

قابل توجه هموطنان مقیم کانادا: متاسفانه برخی از بانک‌های کانادایی مانند Scotiabank و یا مراکز صدور چک بانکی مانند Western Union چک‌های صادره خود را برگشت می‌دهند. لذا این نمایندگی تقاضا دارد که حتی الامکان هم وطنان عزیز از این بانکها چک بانکی تهیه ننمایند. در صورت برگشت خوردن چک، مبلغ 30 دلار هزینه به حساب متقاضی منظور میگردد.

عدم درج تاریخ و مرز آخرین خروج از کشور در گذرنامه‌های صادره

پیرو بخشنامه شماره 278/720/2000 مورخ 1399/10/21 در راستای تسهیل در ارائه خدمات کنسولی، از مورخ 1402/09/15 تاریخ و مرز آخرین خروج از کشور در گذرنامه‌های صادره در نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، درج نمی‌گردد.

شماره تلفن : 202-965-4990

آدرس : Embassy of Pakistan, Interests Section of the Islamic Republic of Iran, 1250 23rd Street NW Suite #200 Washington, DC 20037

تلگرام
تمامی حقوق برای دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران – واشنگتن دی سی محفوظ است.